Lekarz Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota

 

Dawid Kułacz

fizjoterapeuta, masażysta

16:30 - 21:00

Rejestracja Telefoniczna

+48 17 230 43 18 +48 17 230 43 28

Fizjoterpeuci

Zakres Usług Medycznych

  • Leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa
  • Rekonwalescencja po zabiegach
  • Pomoc przy przeciążeniach układu ruchu
  • Profilaktyka chorób narządu ruchu
  • Modelowanie sylwetki
  • Nauka prawidłowego wykonywania ćwiczeń

„Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”.

Wojciech Oczko, lekarz (1545-1608)

Rehabilitacja ruchowa zwana także kinezyterapią lub treningiem leczniczym to nic innego jak leczenie za pomocą ruchu. Fundamentalnym elementem w tym rodzaju terapii są ćwiczenia ruchowe, które są dopasowane do potrzeb oraz aktualnych możliwości pacjenta, przeprowadzane w specjalnie wyposażonej sali, pod okiem fizjoterapeuty.

Ich nadrzędnym celem jest przywrócenie sprawności ciała, zaburzonej w wyniku urazów i schorzeń neurologicznych, poprzez odbudowę siły, elastyczności oraz zakresu ruchu mięśni i stawów, ale również poprawę funkcji układu nerwowego.

Drugą ważną kwestią jest korygowanie wad postawy, nauka prawidłowych wzorców ruchowych, dzięki czemu możemy jeszcze efektywniej i bezpieczniej wykorzystywać nasze ciało. Wszystko to przekłada się na zmniejszenie bólu, większą świadomość ciała i kontrolę ruchu, a dalej na zminimalizowanie ryzyka nadwyrężeń i urazów w obrębie narządu ruchu.

W dzisiejszych czasach większość osób prowadzi siedzący tryb życia. Rozwój cywilizacyjny niesie ze sobą znaczące ograniczenie aktywności fizycznej człowieka. Jej skutki dotykają nie tylko aparatu ruchu, lecz także czynią spustoszenia w całym organizmie. Kinezyterapia pod okiem specjalisty, prowadzona indywidualnie lub grupowo, pomaga przeciwdziałać skutkom siedzącego trybu życia. Jest jednoczesne profilaktyką większości chorób cywilizacyjnych.

Zobacz Także